Czy stosowanie prostownicy jest szkodliwe? Jak odżywić zniszczone włosy?

Prostownica do włosów to gadżet, który pokochały kobiety. Ten produkt stał się wręcz nieodłącznym elementem większości łazienek. Warto oczywiście podkreślić, że prostownice do włosów stosowane są również przez mężczyzn, którzy coraz częściej przywiązują wagę do swojego, nienagannego wyglądu. Wiele osób twierdzi jednak, że prostownice mogą szkodliwie wpływać na stan i strukturę włosa. Czy jest to prawda? Co trzeba zrobić, aby włosy były lśniące i piękne? Jeżeli są już zniszczone, to w jaki sposób można je zregenerować?

Dlaczego prostownice stały się aż takim hitem?

Stało się tak dlatego, że ludzie przywiązują coraz większą wagę do swojego wyglądu oraz swojego samopoczucia. Dawniej ważne było to, aby włosy były czyste i schludnie ułożone. Dziś to już może nie wystarczyć. Ludzie każdego dnia stają się być lepsi, niż wczoraj, a zmiana wyglądu to jedna z rzeczy, które wpływają na samopoczucie oraz zdrowie psychiczne. Prostowanie włosów stało się popularne już w 2005 roku, kiedy to powstały pierwsze karbownice i prostownice do włosów. Wcześniej oczywiście w niektórych gabinetach fryzjerskich można je było spotkać, jednak mało kogo było stać na taki wydatek.

Czy stosowanie prostownicy może uszkodzić strukturę włosa?

Jeżeli prostownica stosowana jest w sposób nieprawidłowy, wówczas może dojść do uszkodzenia delikatnej struktury naszych włosów. Co w największym stopniu wpływa na kondycję naszych włosów? Można powiedzieć, że największym winowajcą jest:

  • Zbyt wysoka temperatury, niedostosowana do struktury włosów,
  • Zła jakość prosownicy (prostownice ceramiczne, szklane i teflonowe są najlepsze dla włosów),
  • Mokre włosy,
  • Zbyt duży nacisk płytek,
  • Zbyt częste prostowanie jednego pasma włosów.

Jak widać, prostowanie włosów może w ogromnym stopniu zniszczyć nasze włosy. Oczywiście dzieje się tak tylko i wyłącznie w przypadku używania złej jakości prostownicy oraz złym nawykom, które mogą towarzyszyć prostowaniu włosów.

Co zrobić, aby prostowanie nie niszczyło włosów?

Przede wszystkim należy być delikatnym i uważnym. Najlepiej dobrać odpowiednią jakość naszej prostownicy. Obecnie na rynku można zakupić takie produkty, który mają funkcję jonizacji oraz keratyny. Dzięki temu włosy pozostają zdrowe, piękne i lśniące. Temperatury nie powinna przekraczać 170 stopni Celsjusza. Dodatkowo włosy powinny być uprzednio dobrze wysuszone. Warto zakupić dobrej jakości środki do pielęgnacji włosów, które zwiększą ich objętość oraz nawilżą końcówki po to, aby się nie rozdwajały. To niezwykle ważne.

Jak odżywić zniszczone włosy?

Na to pytanie próbuje odpowiedzieć sobie spora ilość kobiet. Kiedy włosy ulegną zniszczeniu, żaden kosmetyk nie będzie  w stanie ich magicznie naprawić. Konieczne jest ścięcie jak największej ilości włosów, niepopełnianie błędów związanych z prostowanie oraz dobór odpowiedniej pielęgnacji, czyli szamponu, maski i odżywki, dzięki której włosy będą sypkie i nie będą miały tendencji do rozdwajania.

Napisz komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *