Skąd bierze się ból stawów? Medistenol niezawodna pomoc!

Ból stawów i dyskomfort odczuwany podczas poruszania się to powszechnie występujący problem. Najczęściej dotyczy on osób starszych, sportowców lub osób obciążonych różnymi chorobami (nadwaga, cukrzyca, choroba zwyrodnieniowa stawów). Stawy to elementy, które narażone są na ciągłe tarcie, dlatego też ich powierzchnię pokrywa wysoce odporna na ścieranie chrząstka szklista. Niestety chrząstka szklista i płyn stawowy zużywają się wraz z biegiem czasu i ich regularną eksploatacją. Długotrwałe i nadmierne obciążanie stawów prowadzi zatem do stopniowej degeneracji stawów.

Dobrym rozwiązaniem, aby zminimalizować ból i zwiększyć elastyczność stawów jest kuracja „dobrym” suplementem diety. Skutecznym suplementem diety, który wyróżnia się wzorcowym składem jest Medistenol. Zawiera on cenne i naturalnie pozyskane witaminy, minerały oraz substancje odżywcze, które to mają doskonały wpływ na funkcjonowanie stawów (np. kolagen, kwas hialuronowy, glukozamina).

Zalety płynące z przyjmowania Medistenolu

Medistenol to suplement diety polecany przez licznych lekarzy i dietetyków. Zawiera specjalnie opracowaną kompozycję określonych składników, których właściwości pozwalają wzmocnić odbudować i wzmocnić stawy. Po pierwsze Medistenol to duża dawka kolagenu, czyli substancji naturalnie występującej w stawach i odpowiedzialnej za ich elastyczność. Dodatkowo duża dawka glukozaminy i chondroityny (naturalne składniki chrząstki stawowej), cenne witaminy (C i D), które to są niezbędne do syntezy kolagenu i prawidłowej budowy kości, a także niezastąpiony kwas hialuronowy, czyli składnik mazi stawowej. Oprócz wyżej wymienionych składników Medistenol zawiera liczne ekstrakty i esencje roślinne pozwalające zminimalizować ból i stany zapalne np. imbir i kurkuma.

Jak dbać o stawy? Medistenol i dobre nawyki

Odpowiednio dobrany suplementy diety (Medistenol) to kluczowy element, który będzie najlepiej dbał o prawidłową kondycję stawów. Dodatkowo warto również pomyśleć o mniej np. obciążającym sporcie (w przypadku sportowców), czy też o redukcji kilogramów (osoby otyłe i z nadwagą). Dobrze jest wprowadzić pełnowartościową i zbilansowaną dietę, bogatą w tłuszcze omega 3 i 6, witaminę C i B12, a także wiele odżywczych minerałów (magnez, wapń i selen). Jeśli należymy do osób, które mają problemy ze stawami wynikające z przeszłych urazów czy kontuzji, warto rozważyć rehabilitację i różnego rodzaju zabiegi fizjoterapeutyczne.

Napisz komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *