Nowoczesne rozwiązania w walce o zdrowe włosy

Gorące powietrze? Włosy mówią „nie”!

Piękne, lśniące i zadbane włosy to marzenie każdej kobiety. Utrzymanie ich w dobrej kondycji nie jest wcale prostym zadaniem i nie zawsze możemy czuć się jak po wizycie u fryzjera. Stosowanie wysokiej jakości masek i odżywek – jeśli są odpowiednio dobrane – może pomóc nam polepszyć zdrowie włosów, jednak wszystkie te zabiegi nie przyniosą efektu, jeśli codziennie poddajemy włosy działaniu wysokiej temperatury – suszymy i prostujemy je.

Nie jest łatwo zrezygnować z porannego mycia głowy, które wiąże się z kilku lub kilkunastominutowym działaniem wysokiej temperatury na włosy. Warto jednak zastanowić się, czy można w jakiś sposób zminimalizować szkodliwy wpływ suchego, gorącego powietrza na stan włosów. Nowoczesne technologie, zastosowane w niektórych suszarkach do włosów i prostownicach mogą sprawić, że o koszmarze suchej, wyglądającej jak „siano” fryzury można wreszcie zapomnieć!

Utrzymanie dobrej kondycji włosów – jak to możliwe?

Być może ciężko uwierzyć, że w utrzymaniu pięknego wyglądu włosów pomóc może odpowiedni dobór urządzenia, do którego większość użytkowników nie przywiązuje wagi. Czy możliwym jest, aby nasze włosy regenerowała suszarka? Biorąc pod uwagę nowinki techniczne, stosowane właśnie w suszarkach, to właśnie one mogą mieć zbawienny wpływ na włosy. Działanie najnowocześniejszych suszarek do włosów skoncentrowane jest na dostarczeniu włosom niezbędnych substancji pielęgnujących oraz ich ochrona przed szkodliwymi czynnikami. Czym kierować się przy wyborze nowoczesnej suszarki? Oto kilka funkcji, które być może rozwiążą uciążliwe problemy:

  •  suszarka z ceramicznym lub keratynowym wylotem – wylot suszarki może być pokryty specjalną warstwą: ceramiczną lub keratynową  – podczas kierowania gorącego powietrza na włosy, keratyna automatycznie przenika w nie, odżywiając i wygładzając. Podobnie działa powłoka ceramiczna.
  •  Zamontowany czujnik nawilżania włosa – czujnik podczerwieni, który jest zamontowany w suszarce, cały czas kontroluje poziom nawilżenia włosów i reguluje temperaturę powietrza odpowiednio do ich kondycji. Dzięki temu włosy są wysuszone, ale nie przesuszone.
  • Podczerwień – najnowsze modele wyposażone są w elementy emitujące podczerwień, by suszyć nie tylko od zewnątrz, ale też ciepłem wewnątrz włosa. Jest to jedno z najbezpieczniejszych rozwiązań, stosowanych w suszarkach do włosów.
  • Jonizator – jony naładowane ujemnie wygładzają strukturę włosa i zapobiegają elektryzowaniu się.
  • Dyfuzor – jeśli twoje włosy są kręcone lub falowane, koniecznie zwróć uwagę na to, czy suszarka posiada dyfuzor – końcówkę, która pomaga wysuszyć loki, jednocześnie nie powodując ich puszenia.

 Zdecyduj, której funkcji potrzebujesz – ciesz się zdrowymi włosami w każdej sytuacji

Nowoczesne technologie ułatwiają codzienną pielęgnację całego ciała. Warto o nich pamiętać wybierając kosmetyki i urządzenia do stylizacji włosów. Chociaż suszarka może wydawać się nic nieznaczącym sprzętem, korzystając z najnowszych rozwiązań możemy znacznie poprawić zdrowie naszych włosów i cieszyć się rewelacyjną fryzurą każdego dnia.

Napisz komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *