Na czym polega depilacja laserowa?

Nadmierne owłosienie może u wielu osób wywołać niemałe kompleksy. Kobiety wstydzą się włosów chociażby na nogach i rękach. Mężczyźni często narzekają na zbyt owłosioną klatę piersiową. Wiele osób pragnie pozbyć się włosów raz na zawsze i decyduje się na różne metody rozwiązania problemu. Niestety, większość z nich tylko na jakiś czas usuwa włosy, a przy tym niektóre bywają bardzo bolesne (wyrywanie pęsetą). Na szczęście istnieją praktycznie nieodczuwalne zabiegi, a najpopularniejszym z nich jest depilacja laserowa. Pozwala ona skutecznie pozbyć się owłosienia, a pojedynczy zabieg trwa zazwyczaj jedynie kilkanaście minut.

Dla kogo przeznaczony jest zabieg depilacji laserowej?

Wiele osób na pytanie, czemu ludzie pozbywają się włosów, odpowiedziałoby natychmiast, że w celu polepszenia wyglądu ciała, a co za tym idzie własnej samoakceptacji. Owszem, większość osób decyduje się na laser do depilacji Vectus z pobudek czysto estetycznych, jednak istnieją jeszcze inne powody, dla których ludzie dokonują tego typu zabiegu:

 • Dla wielu osób dużym problemem są wrastające włoski, czyli czarne plamki, które powstają, gdy rosnące włosy nie mogą przebić się przez powierzchnię skóry. Powstałe krostki nie tylko brzydko wyglądają, ale często powodują ból i dyskomfort.

 • kolejnym znaczącym problemem zdrowotnym bywa zapalenie mieszków włosowych, które powstaje zazwyczaj po goleniu lub depilacji. Zapalenia nie można lekceważyć, ponieważ może doprowadzić do bardzo niebezpiecznych chorób. Na szczęście depilacja laserowa skutecznie usuwa chore włoski, a tym samym leczy stan zapalny.

 • depilacja laserem skutecznie usuwa włosy, na których gromadzą się różne bakterie, co skutecznie wpływa na zdrowie skóry i całego organizmu.

W przypadku osób, które usuwają włosy z powodów estetycznych, należy pamiętać, że nie zawsze chodzi jedynie o kaprys czy zachciankę pacjenta. Chociażby dla wielu kobiet bardzo wstydliwe jest posiadanie wąsika, który odbiera im poczucia kobiecości oraz upodabnia do płci przeciwnej.

Warto zauważyć, że taka skaza w wyglądzie może prowadzić nawet do załamania psychicznego lub wykluczenia społecznego. Z tego powodu można uznać, że kobiety posiadające zarost na twarzy, decydują się na zabieg nie w wyniku zachcianki, ale w celach zachowania zdrowej kondycji psychicznej.

Nieraz powód wykonania zabiegu jest spowodowany presją społeczną. Dobrym przykładem są chociażby okolice intymne kobiet. W dzisiejszych czasach przyjęło się, że kobiece owłosienie łonowe powinno być całkowicie albo chociażby częściowo zgolone. Niestety, klasyczna depilacja w okolicach intymnych bywa bardzo niewygodna i problematyczna, dlatego dla wielu kobiety idealnym rozwiązaniem pozostaje depilacja laserowa bikini, która usuwa problem owłosienia. Z podobnych powodów wykonywana jest depilacja pach.

Czy każdy może zostać poddany zabiegowi?

Laser Vectus nie jest wskazany dla wszystkich ludzi, którzy chcą pozbyć się zbędnego owłosienia. Na szczęście lista Depilacja laserowa – przeciwwskazania nie jest długa. Laserowemu zabiegowi usuwania owłosienia nie powinny być poddawane następujące osoby:

 • ludzie posiadające różnego rodzaju infekcje skórne,

 • kobiety ciężarne lub karmiące,

 • pacjenci posiadający stosunkowo świeżą opaleniznę,

 • osoby, których skóra ma skłonność do przebarwień.

Należy pamiętać, że ze względu na to, że depilacja laserem nie jest wskazana dla osób, których skóra została ściemniona pod wpływem intensywnych promieni słonecznych, zaleca się wykonywanie zabiegu w okresie innym niż letni.

Czy laserowego zabiegu należy się bać?

Wiele osób nieufnie podchodzi do wszelkiego rodzaju zabiegów kosmetologicznych. Ludzie zazwyczaj obawiają się, że wybrany przez nich zabieg będzie bolesny lub przyniesie odwrotne efekty, niż powinien. Na szczęście trwałe usuwanie włosów laserem jest na tyle sprawdzonym zabiegiem, że nie ma czego się bać. Zabieg nie powoduje żadnych zmian skórnych, które byłyby niekomfortowe lub wyglądałyby nieestetycznie.

Kolejne pytanie, które zadaje wielu potencjalnych klientów, to czy depilacja laserowa boli. Osoby nadwrażliwe na ból mogą odczuwać lekki efekt działania lasera, chociaż przy tego typu zabiegu nie potrzeba żadnego znieczulenia. Również wielu ekspertów bardzo chwali przebieg zabiegu i uważa, że nie jest on bardzo inwazyjny dla skóry, ani tym bardziej niebezpieczny dla pacjenta:

Depilacja laserowa to zdecydowanie najbardziej skuteczna forma usuwania owłosienia z danej części ciała. Zabieg jest bezpieczny dla skóry ciała, a pacjent nie odczuwa bólu. Usuwanie owłosienia laserem zajmuje tyle samo czasu i powinno być tak samo pozbawione stresu, jak pójście na rutynową kontrolę do lekarza. powiedziała Karolina Raszeja, kosmetolog z Clinica Cosmetologica

Jak wygląda przygotowanie do zabiegu?

Podstawą przygotowania do zabiegu jest zgolenie włosów z miejsca, w którym zostanie użyty laser. Co prawda sama nazwa usługi, czyli depilacja laserowa wskazuje, że zabieg będzie dotyczył eliminacji owłosienia, to jednak dokonuje się jej jedynie na krótkich włoskach, dzięki czemu laser może skutecznie zniszczyć niechciany zarost. Poza tym przed zabiegiem niewskazane jest:

 • wyrywanie owłosienia takimi metodami, jak chociażby wosk lub pęseta (do miesiąca przed zabiegiem),

 • doprowadzenie do podrażnienia oraz przesuszenia skóry,

 • stosowania niektórych kremów, szczególnie zawierających kwas owocowy (do miesiąca przed zabiegiem),

 • branie lekarstw fototoksycznych i fotoalergicznych (do tygodnia przed zabiegiem).

Zabieg depilacji laserowej – jak wygląda?

Zabieg zazwyczaj trwa mniej więcej kilkanaście minut. Depilacja laserowa polega na tym, że lekarz przy pomocy głowicy najeżdża na owłosienie i pod wpływem gorąca niszczy włosy. Po z zabiegu pacjent od razu zostaje wysłany do domu.

Depilacja laserowa jest praktycznie bezinwazyjna, dzięki czemu klient po zabiegu może natychmiast powrócić do normalnego życia. Jedynie powinien przez jakiś czas unikać silnych promieni słońca, uszkodzeń skóry poza tym normalnie dbać o higienę.

Niestety, pojedynczy zabieg laserowej depilacji Vectus nie przynosi trwałych efektów. Chcąc mieć pewność, że problem owłosienia zostanie usunięty raz na zawsze należy wykonać pakiet około 4-6 zabiegów. Nie można również wykonać od razu kilku pełnych serii depilacji laserowej. Pomiędzy kolejnymi zabiegami należy odczekać minimum miesiąc. Pełen cykl depilacji laserowej daje niemal stuprocentową pewność, że na wybranej części ciała nie zobaczymy już ani jednego włoska.

Napisz komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *