Loki warte zachodu

W Polsce większość kobiet ma proste włosy. I jak to z reguły w życiu bywa, niemal wszystkim marzy się bujna fryzura na bazie loków. W przeszłości popularna była trwała ondulacja, choć niestety bardzo szkodziła ona włosom. Współczesne kobiety i tak często mają wyrzuty sumienia z powodu częstego farbowania, unikają zatem lokówki do włosów w obawie o jeszcze poważniejsze osłabienie ich kondycji. Czy kręcenie loków rzeczywiście jest tak niebezpieczne? Niekoniecznie, sami mistrzowie fryzjerstwa podkreślają, że sporadyczne sięganie po lokówkę nie powinno zaszkodzić. Zwłaszcza jeżeli korzysta się z produktów wysokiej jakości.

Kręcić czy nie

Na pytanie o sens kręcenia loków nie ma jednej, uniwersalnej odpowiedzi. Podobnie jak wykonywanie makijażu czy codzienne używanie zwykłej szczotki do czesania włosów, także podkręcanie tych ostatnich nie jest obowiązkowe w przetrwaniu. Można się bez tego obejść, co też wiele kobiet udowadnia. A jednak panie lubią wyglądać dobrze, ponieważ przekłada się to na ich samopoczucie, umacniając przy okazji samoocenę. Dlatego tak liczne ich grono każdego dnia spędza sporo czasu przed lustrem. Makijaż i fryzura to bowiem kluczowe elementy wizerunku. A lokówka do włosów służy poprawie nie tylko wyglądu, ale przede wszystkim nastroju.

Jak kręcić włosy

Jeżeli decyzja o zakręceniu loków już zapadła, to warto poświęcić tej czynności trochę uwagi. Przede wszystkim wybrać lokówkę, która:

  • posiada funkcję zmiany temperatury,
  • wyposażona jest w wysokiej jakości powłokę, chroniącą włosy,
  • jonizuje i wygładza.

Nowoczesne produkty nagrzewają się równomiernie i nie szkodzą włosom tak jak ich metalowe pierwowzory. Poza tym dzięki regulowaniu temperatury łatwiej dopasować lokówki do włosów grubych oraz cienkich. Dodatkowa funkcja jonizująca przekłada się na wygładzenie oraz wzmocnienie struktury włosów, dzięki czemu finalna fryzura prezentuje się jeszcze efektowniej.

Zakręcone z głową

Polki chętnie korzystają z lokówek, ponieważ dzięki nim ich wygląd w krótkim czasie może się całkiem odmienić. Warto jednak pamiętać, by z ich używaniem nie przesadzać. Stosowane sporadycznie nie szkodzą, ale jeżeli będzie się sięgało po nie codziennie, na pewno nie obejdzie się to bez szkody dla włosów. Zatem raz na jakiś czas śmiało można sięgnąć po dobrej jakości lokówki do włosów. Przede wszystkim jednak należy mieć na uwadze kondycję i zdrowie swoich włosów. Raz zniszczone będą się regenerować bardzo długo. Dlatego lepiej nie poddawać ich codziennemu działaniu wysokich temperatur. Włosom można dodać objętości, a także lekko je podkręcić, bez stosowania lokówek. Wystarczy po umyciu zapleść je w warkocz lub spiąć wysoki kok. Po rozpuszczeniu fryzura będzie podobna, jak po użyciu lokówki do włosów. W trosce o te ostatnie dobrze jest wybierać taką różnorodność i poddawać je różnym zabiegom. W ten sposób fryzura nie znudzi się, a kondycja włosów będzie wciąż bardzo dobra.

Napisz komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *