Lista dietetycznych produktów

To Nowy Rok, więc bez wątpienia myślisz o świeżych początkach – i nowej diecie, aby schudnąć i stać się zdrowym. Przy tak wielu różnych dietach do wyboru (o niskiej zawartości tłuszczu, o niskiej zawartości węglowodanów, o wysokiej zawartości białka) i modnych nowicjuszach, o których możesz po prostu usłyszeć (keto), możesz nie mieć pojęcia, od czego zacząć.

Właśnie tam pojawia się właśnie wydany raport o rocznych rankingach Best Diets w USA. Zwycięzca jako najlepsza dieta ogólnie? Dieta śródziemnomorska, związana najpierw z dietą DASH.

Dieta śródziemnomorska kładzie nacisk na całe ziarna, owoce i warzywa, rośliny strączkowe, orzechy i nasiona, oliwę z oliwek oraz trochę chudego mięsa i ryb. Dieta DASH jest dietetycznym podejściem do zatrzymania nadciśnienia tętniczego, planem mającym na celu obniżenie ciśnienia krwi, które obejmuje warzywa, owoce i niskotłuszczowe produkty mleczne, a także pełnoziarniste, chude mięso i orzechy. Przywiera także do wytycznych dotyczących sodu, aby zredukować nadciśnienie (wysokie ciśnienie krwi), choć z pewnością możesz nadal czerpać korzyści z jedzenia, nawet jeśli masz normalny poziom ciśnienia krwi.

„Największą niespodzianką dla mnie jest to, że po raz pierwszy dieta śródziemnomorska zajęła pierwsze miejsce. W samą porę. Morze Śródziemne i DASH zasługują na przywiązanie do czołówki „, mówi Kelly Kennedy, RD, LDN, dietetyk personelu ds. Codziennego zdrowia. „To, co sprawia, że ​​są najlepsi w mojej głowie, to to, że nie eliminujecie żadnej grupy żywnościowej, ale koncentrujecie się na jedzeniu najzdrowszych produktów w każdej grupie żywności. Diety te nie mają żadnych sztuczek, więc łatwiej je trzymać w dłuższej perspektywie „- mówi.

POWIĄZANE: 8 Korzystnych pod względem budżetowym sposobów przestrzegania diety śródziemnomorskiej

Obie diety są również zalecane przez lekarzy ze względu na znane korzyści zdrowotne. Na przykład, dieta śródziemnomorska pobiła dietę niskotłuszczową na utratę wagi po roku i poprawę wskaźników zdrowia serca, wynika z badania opublikowanego w kwietniu 2016 r. W The American Journal of Medicine. Narodowy Instytut Zdrowia, Płuc i Krwi National Institutes of Health (NIH) (NHLBI) sfinansował trzy badania badające korzyści zdrowotne DASH i odkrył, że może obniżyć ciśnienie krwi i LDL, lub „zły” poziom cholesterolu, jak również jak pomóc ludziom schudnąć w porównaniu z dietami, takimi jak standardowa amerykańska dieta.

Co więcej, przyjęcie diety śródziemnomorskiej lub DASH – lub kombinacji, zwanej dietą MIND – może pomóc zmniejszyć ryzyko choroby Alzheimera, zauważyło badanie opublikowane we wrześniu 2015 r. W czasopiśmie „Alzheimer’s & Dementia”.

Dieta flexitarna – dieta pół-wegetariańska – zajęła trzecie miejsce. W badaniu 25 badań wykazano, że dieta pomaga w zmniejszeniu masy ciała, poprawie ciśnienia krwi i zmniejszeniu ryzyka cukrzycy typu 2, wynika z badania opublikowanego w Internecie w styczniu 2017 r. W czasopiśmie Frontiers in Nutrition.

POWIĄZANE: 8 zaskakujących czynników ryzyka dla cukrzycy typu 2

Rankingi zostały ustalone przez zespół dietetyków, konsultantów dietetycznych i lekarzy, według US News. Czterdzieści diet oceniano na podstawie danych takich jak łatwość, z jaką można się trzymać, jak bardzo pomocna jest utrata wagi i czy zapobiega ona chorobie. „Istnieje ustalony temat tego, co jest uważane za zdrowe odżywianie, ale żadna pojedyncza dieta nie jest najlepsza dla nas wszystkich”, powiedział ekspert panelowy David Katz, MD, MPH, dyrektor Yale University Prevention Research Center w New Haven, Connecticut, w komunikacie prasowym z stycznia 2018 r. wyszczególniającym rankingi.

Wszystkie trzy nie różnią się od siebie, mówi Bonnie Taub-Dix, RDN, twórca BetterThanDieting.com i autor Read It Before You Eat It. „Te trzy najlepsze diety sprawiają, że rośliny są gwiazdą pokazu, a mięso i białka zwierzęce są dodatkami. To naprawdę nie jest sposób, w jaki jesteśmy przyzwyczajeni do jedzenia, ale sposób, w jaki powinniśmy przywyknąć do jedzenia „, mówi.

Jedną z nowości w tej mieszance była dieta ketogeniczna lub „keto”, która jest planem o wysokiej zawartości tłuszczu i bardzo małej zawartości węglowodanów. To ostatnie miejsce ze wszystkich diet, coś, co Kennedy mówi, że czuła ulgę, widząc. „To naprawdę ekstremalne. Nie polecałbym go prawie każdemu bez lekarza, mówiącego, że jest to konieczne „- mówi.

POWIĄZANE: Czy dieta ketogenna działa na cukrzycę typu 2?

Jeśli chcesz nadać diecie śródziemnomorskiej, DASH lub flexitarnej, skup się na dodawaniu większej ilości owoców i warzyw na talerzu. Spróbuj bezmięsnego poniedziałku, w którym wycinasz mięso na jeden dzień tygodnia, mówi Taub-Dix. Nawet jeśli nie podążacie za nimi dokładnie, to też jest w porządku. „Jeśli masz się lepiej, nadal świetnie sobie radzisz. To nie musi być perfekcja – dodaje Kennedy.

Możesz wyświetlić listę z US News poniżej, aby zobaczyć, jak popularne diety stos:

Najlepsze diety ogółem

1. Dieta DASH (krawat)

1. Dieta śródziemnomorska (krawat)

3. Dieta Flexitarian

Najlepsze komercyjne diety

1. Weight Watchers

2. Jenny Craig

3. Płaska dieta brzucha (krawat)

3. Dieta Nutritarian (krawat)

Najlepsze diety odchudzające

1. Weight Watchers

2. Wolumetria

3. Jenny Craig (krawat)

3. Dieta wegańska (krawat)

Najlepsze szybkie diety odchudzające

1. Dieta HMR (krawat)

1. Weight Watchers (remis)

3. Największa dieta przegrana (remis)

3. Medifast (remis)

3. SlimFast (krawat)

3. V

Napisz komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *