Co jeść żeby zrobić masę?

         Dieta na masę w dzisiejszych czasach jest dość popularna. Dieta taka ma za zadanie wspierać efekty treningu siłowego i pomóc w szybszym budowaniu masy mięśniowej. Najważniejszą sprawą w diecie na masę mięśniową jest ilość zjadanych posiłków, ich objętość kaloryczna i ich zależność jeśli chodzi o składniki. Dieta na masę dla mężczyzny oraz dla kobiety będzie wtedy skuteczna gdy połączona jest z prawidłowym treningiem siłowym. Trzeba przestrzegać konsekwentnie zasad diety tak samo jak i zasad treningowych i regenerujących.

Dieta na masę – charakterystyka

             Dieta na masę przede wszystkim powinna stanowić składową makroskładników oraz mikroelementów. Dieta na masę musi składać się z dużej ilości węglowodanów, to one pomagają w budowaniu masy mięśniowej. Wspaniałym źródłem węglowodanów w diecie na masę jest na przykład ryż, wszelkiego rodzaju kasze oraz inne zboża. Nie można również zapominać o bardzo potrzebnych białkach, które stanowią także składową diety na masę. Doskonałym źródłem białka jest na przykład mięso typu kurczak lub indyk. Również duże pokłady białka znajdują się w nasionach strączkowych. Dieta na masę powinna być również bogata w tłuszcze. Doskonałym źródłem tłuszczów, jest olej lniany, olej kokosowy, oliwa z oliwek (czytaj więcej) jak i również mogą to być tłuszcze pochodzenia zwierzęcego. Dieta na masę musi być również bogata w świeże warzywa oraz owoce. Banany rewelacyjnie wpływają na budowę masy mięśniowej, dodają energii. Są bardzo kaloryczne, w ramach informacji warto wiedzieć iż jeden średni banan zawiera ponad 100 kalorii. Z tego tez względu, banany są podstawową przekąską osób kierujących się dietą na masę. Dieta na masę powinna zawierać większa podaż, posiłków niż ma to miejsce w klasycznym jadłospisie. Szacuje się, że posiłki powinny być zwiększone mniej więcej o 25 procent niż „standardowy” pokarm.

Dieta na masę – ogólne zasady

             Osoby kierujące się dietą na masę powinny pamiętać o bardzo kilu istotnych zasadach. Otóż,

  • dieta na masę powinna zawierać regularne posiłki w równych odstępach czasowych,
  • dieta na masę powinna być bogatym źródłem wszystkich składników, węglowodanów, tłuszczów oraz białek,
  • osoby przebywające na diecie, koniecznie muszą zwiększyć ilość spożywanego pokarmu,
  • dieta na masę powinna również zawierać wiele napojów, warto pić soki, które mają dużo witamin i stosunkowo dobrą ilość kalorii,
  • dieta na masę powinna obfitować w różne tłuszcze, gdyż te, pozwalają wchłaniać witaminy oraz potrzebne minerały,
  • dieta na masę musi trwać określoną ilość czasu, aby były widoczne satysfakcjonujące efekty,
  • najkrótszy okres diety na masę powinien wynosić trzy miesiące, natomiast efekty będą widoczne znacznie szybciej,
  • dieta na masę powinna zawierać zdrowe przekąski, na przykład suszone owoce, które charakteryzują się dużą kalorycznością,
  • orzechy są wspaniałym pokarmem na diecie na masę, można je dodawać do różnych posiłków oraz sałatek jak i również ,,szejków”.

Napisz komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *