Ile kosztuje catering dietetyczny i dlaczego warto go zamówić?

Chcesz zamówić dietę pudełkową i zastanawiasz się, ile tak właściwie kosztuje catering dietetyczny? Przychodzimy z pomocą! Przygotowaliśmy dla Ciebie przewodnik po świecie zdrowego jedzenia z dostawą, w którym znajdziesz informacje nie tylko o jego cenie, ale także o zaletach. Zaczynamy!

Catering dietetyczny – wygodny sposób na zdrowe odżywianie

Jeśli chcesz rozpocząć swoją przygodę ze zdrowym odżywianiem, zrzucić kilogramy czy poprawić samopoczucie, to catering dietetyczny jest strzałem w dziesiątkę. Dieta pudełkowa to smaczny sposób na odkrycie nowych smaków, osiągnięcie wyznaczonego celu i zaoszczędzenie cennego czasu. A to wszystko w połączeniu z kilkunastoma planami dostępnymi w wielu kalorycznościach, dzięki którym możesz dopasować catering dietetyczny idealnie do swoich potrzeb.

Ile kosztuje catering dietetyczny? To zależy!

Tak naprawdę nie ma jednej odpowiedzi na to pytanie. To, ile kosztuje catering dietetyczny, zależy od wielu aspektów, w tym między innymi od:

  • wybranego wariantu (np. dieta standardowa jest tańsza od bezglutenowej czy dla diabetyka),
  • kaloryczności diety (im niższa, tym zamówienie zestawu posiłków jest tańsze),
  • obszaru dostawy (w niektórych lokalizacjach konieczne jest dopłacenie do dowozu diety pod wskazany adres).

Jedno jest pewne – choć dieta pudełkowa nie musi kosztować przysłowiowej fortuny, to wcale nie oznacza, że masz na niej oszczędzać. Warto pamiętać, że catering to zespół mnóstwa osób – wykwalifikowanych dietetyków, kucharzy czy pracowników obsługi klienta. Dodatkowo firma musi ponieść koszt zakupu opakowań i, oczywiście, składników, które, o ile są dobrej jakości, kosztują trochę więcej. To wszystko i jeszcze więcej odpowiada za to, ile kosztuje catering dietetyczny.

Za optymalny koszt diety pudełkowej można uznać przykładowo:

  • około 65 zł za dzień w przypadku diety standardowej 2000 kcal,
  • około 70 zł za dzień w przypadku diety wegańskiej czy niskoglikemicznej o tej samej kaloryczności,
  • około 69 zł za dzień w przypadku diety sportowej 2500 kcal.

Czy catering dietetyczny się opłaca?

Wiesz już, ile kosztuje catering dietetyczny. Czy w takim razie dieta z dowozem się opłaca? Oczywiście, że tak! Pomyśl, ile czasu poświęcasz w tygodniu na zrobienie zakupów, przygotowanie posiłków i sprzątanie po gotowaniu. Jeśli dodatkowo dbasz o linię czy musisz uważać na to, co jesz, to musisz też poświęcić czas na zaplanowanie smacznych i odpowiednio zbilansowanych dań. Catering dietetyczny robi to wszystko za Ciebie, dostarczając zestaw 5 pożywnych, pysznych i zawierających właściwą ilość składników odżywczych posiłków prosto pod Twoje drzwi!

Napisz komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *