Jakie działanie ma sól fizjologiczna?

      Sól fizjologiczna sprawdza się rewelacyjnie w przypadku medycyny, kosmetologii jak i również w codziennej pielęgnacji. Jej podstawowe działanie jest takie, że jest podawana w kroplówkach i pełni działanie nawadniające po przebytych chorobach, na przykład po biegunce, czy po zabiegach. Rewelacyjnie uzupełnia ona niedobór elektrolitów. Co ciekawe, sól fizjologiczna również doskonale radzi sobie z przesuszoną śluzówką nosa. Sól fizjologiczna jest dostępna i może ją kupić każdy.

Sól fizjologiczna w kosmetologii

            Warto wiedzieć, iż sól fizjologiczna ma wspaniałe działanie zarówno w kosmetologii jak i nawet w medycynie estetycznej. Posiada ona silne działanie oczyszczające oraz nawilżające. Przede wszystkim, nie podrażnia ona skóry ani również nie powoduje uczuleń. Jest obojętna dla skóry oraz bardzo bezpieczna. Co ciekawe, można ją stosować w zastępstwie niektórych kosmetyków. Otóż, doskonale radzi sobie ona z oczyszczaniem twarzy z toksyn i zanieczyszczeń, z tego też powodu zastępuje ona tonik micelarny. Taki ,,naturalny tonik micelarny” w postaci soli fizjologicznej rewelacyjnie sprawdzi się w przypadku usuwania resztek delikatnego makijażu. Można również za pomocą soli fizjologicznej robić kompres dla zmęczonych oczu. Otóż, w tym celu trzeba namoczyć wacik właśnie solą fizjologiczną. Nasączone waciki można położyć na oczy i po okresie 15 minut można już je wyrzucić. Taki mały zabieg doskonale ukoi oczy, znikną zaczerwienienia. W sytuacji, gdy coś wpadnie do oka, również warto zastosować sól fizjologiczną. Chodzi tu na przykład o jakąś drobną rzecz, rzęsę, czy jak wpadnie jakaś muszka. Sól fizjologiczna genialnie wymywa je z oczu. Kolejnym rewelacyjnym zastosowaniem soli fizjologicznej jest fakt, iż można ją stosować w przypadku swędzeń. Po ukąszeniu komara, albo w przypadku pojawienia się wysypki alergicznej sól fizjologiczna skutecznie niweluje uczucie swędzenia i przynosi ulgę.

Sól fizjologiczna jako podstawowy składnik maseczki

              Sól fizjologiczna może mieć również zastosowanie w przypadku różnych maseczek. Otóż, sól fizjologiczna w połączeniu z rumiankiem może stworzyć wspaniały tonik do skóry podrażnionej i zaczerwienionej. W takiej formie, wyżej wymieniona mieszanka przynosi ukojenie zmęczonej skórze twarzy. Sól fizjologiczna może być również łączona z sodą oczyszczoną. Wówczas tworzy się doskonała maseczka pomocna w przypadku skóry tłustej. Również taka maseczka genialnie radzi sobie z zaskórnikami. Warto stosować taką maseczkę na przykład jeden raz na dwa tygodnie. Już po pierwszym zabiegu widać fenomenalną różnicę w wyglądzie twarzy, staje się ona piękniejsza. Reasumując:

  • sól fizjologiczna ma działanie oczyszczające,
  • działanie nawilżające też jest domeną soli fizjologicznej,
  • sól fizjologiczna doskonale wypłukuje toksyny na przykład z oka,
  • sól fizjologiczna jest bardzo bezpieczna dla skóry twarzy i całego ciała,
  • daje ona ukojenie podrażnionej skórze.

Napisz komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *