Arginina – niezastąpiony aminokwas

Obecność argininy w ludzkim organizmie jest bardzo potrzebna, ponieważ ten aminokwas odpowiedzialny jest m.in. za:

  1. usunięcie z organizmu toksyn,
  2. przeciwdziałanie bakteriom,
  3. rozwój hormonu wzrostu oraz jego syntezę.

Jak widać ważne jest więc to, aby dostarczać tego aminokwasu do organizmu w odpowiednich dawkach. Oczywiście jest to wskazane przede wszystkim wtedy, gdy uprawia się sport, np. siłowy. Często argininę przyjmują głównie kulturyści oraz siłacze, pomaga im ona zbudować masę mięśniową, odpowiedzialna jest też za lepszą sylwetkę, więc nic dziwnego, że ten aminokwas jest tak ceniony przez wielu sportowców na całym świecie. Należy zdawać sobie sprawę z tego, że ludzki organizm nie produkuje często argininy w zadowalających ilościach, a więc należy się skupić na tym, aby doprowadzać ją do organizmu samodzielnie. Nie jest to trudne zadanie, ponieważ jest ona składnikiem wielu odżywek.

Wzmożona aktywność fizyczna

Arginina jest pomocna zwłaszcza wtedy, gdy człowiek przygotowuje się do jakiejś wzmożonej aktywności fizycznej. Mowa tutaj o zawodach w podnoszeniu ciężarów, o maratonie biegowym, o triathlonie, itd. Jak widać jest to aminokwas bardzo pomocny w wielu dyscyplinach sportowych, jednak trzeba przyjmować go w racjonalnych ilościach, aby sobie przypadkiem nie zaszkodzić, dlatego musi to być konsultowane z jakimś specjalistą. Aminokwas tego typu odpowiedzialny jest również za poprawienie wydolności, ale też za poprawę pracy układu krążenia. Pojawianie się w różnych suplementach diety nikogo nie powinno dziwić, ponieważ stosowanie argininy jest bardzo przydatne, jeśli chodzi o szybszą regenerację organizmu po bardzo męczącym treningu. Warto więc zawsze mieć ten aminokwas przy sobie, bo nigdy nie wiadomo do końca kiedy może się on konkretnie przydać. Dzięki argininie lepiej pracują też nerki, szybciej goją się rany, a człowiek przez dłuższy czas pozostaje młodszym, chociażby ciałem.

Przyrost masy mięśniowej

Stosowanie argininy wskazane jest wtedy, gdy ludziom zależy na tym, aby ich masa mięśniowa była zwiększona. Jest to ważne dla wszystkich osób, które na co dzień mają styczność ze sportami siłowymi. Z racji tego argininę stosuje obecnie coraz większa grupa osób. Jest to całkowicie bezpieczne dla ludzkiego organizmu przedsięwzięcie, jeśli dawki nie są zbyt okazałe, więc na to trzeba uważać w pierwszej kolejności. Najważniejsze jest jednak z całą pewnością to, że po krótkim czasie od rozpoczęcia kuracji można zauważyć zadowalające efekty, ponieważ masa mięśniowa na pewno zostanie zwiększona, a więc będzie można w ten sposób przystąpić do wyrzeźbienia swojej sylwetki. Popularność argininy nie bierze się więc znikąd, ponieważ ma ona bardzo pozytywne działanie na wiele osób, w różnym przedziale wiekowym, nie tylko na tych młodych. Jeśli ktoś chce osiągać większe sukcesy w sporcie, w wybranej przez siebie dyscyplinie, powinien sięgnąć czym prędzej po argininę.

Napisz komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *